CIT Relay and Switch 1201A3VQEA
Part No.:
1201A3VQEA
Datasheet:
1201A3VQEA.pdf
Description:
SWITCH SLIDE DPDT 5A 120V
Shipping
1201A3VQEA Specifications
Packaging:
Bag
Current Rating (Amps):
5A (AC/DC)
Voltage Rating - DC:
120 V
Actuator Type:
28 V
Contact Material:
9.04mm