NMB Technologies Corporation 11938TB-B3N-NP-00
Part No.:
11938TB-B3N-NP-00
Datasheet:
11938TB-B3N-NP-00.pdf
Description:
FAN 119MM X 38MM 230VAC TERMINAL
Shipping
11938TB-B3N-NP-00 Specifications
Series:
11938TB
Voltage - Rated:
230VAC
Size / Dimension:
Square - 119mm L x 119mm H
Width:
38.00mm
Air Flow:
116.5 CFM (3.26m³/min)
Static Pressure:
0.400 in H2O (99.6 Pa)
Features:
Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:
50.0dB
Power (Watts):
17.00W
RPM:
3100 RPM
Termination:
3 Terminals
Ingress Protection:
Operating Temperature:
14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)