NMB Technologies Corporation 11938SB-B3N-QA-U0
Part No.:
11938SB-B3N-QA-U0
Datasheet:
11938SB-B3N-QA-U0.pdf
Description:
FAN 119MM X 38MM 230VAC TERMINAL
Shipping
11938SB-B3N-QA-U0 Specifications
Series:
11938SB
Voltage - Rated:
230VAC
Size / Dimension:
Square - 119mm L x 119mm H
Width:
38.00mm
Air Flow:
105.9 CFM (2.97m³/min)
Static Pressure:
0.400 in H2O (99.6 Pa)
Noise:
44.0dB
Power (Watts):
15.50W
RPM:
3100 RPM
Termination:
2 Terminals
Ingress Protection:
Operating Temperature:
14 ~ 149°F (-10 ~ 65°C)