NMB Technologies Corporation 11938MB-B3M-EA-00
Part No.:
11938MB-B3M-EA-00
Datasheet:
11938MB-B3M-EA-00.pdf
Description:
FAN 119MM X 38MM 230VAC TERMINAL
Shipping
11938MB-B3M-EA-00 Specifications
Series:
11938MB
Voltage - Rated:
230VAC
Size / Dimension:
Square - 119mm L x 119mm H
Width:
38.00mm
Air Flow:
95.0 CFM (2.66m³/min)
Static Pressure:
0.260 in H2O (64.8 Pa)
Noise:
39.0dB
Power (Watts):
13.00W
RPM:
2750 RPM
Termination:
2 Terminals
Ingress Protection:
Operating Temperature:
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)