ULTRAVOLT / Advanced Energy 1/16A24-N30-I5-25PPM-M-C
Part No.:
1/16A24-N30-I5-25PPM-M-C
Datasheet:
1/16A24-N30-I5-25PPM-M-C.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER 62V 30W
Shipping
1/16A24-N30-I5-25PPM-M-C Specifications
Voltage - Input (Min):
23V
Voltage - Input (Max):
30V
Voltage - Output 1:
62V
Current - Output (Max):
480mA
Power (Watts):
30W
Operating Temperature:
10°C ~ 45°C
Size / Dimension:
4.75" L x 2.00" W x 1.00" H (120.7mm x 50.8mm x 25.4mm)