TE Connectivity Corcom Filters 110AYC10B
Part No.:
110AYC10B
Manufacturer:
TE Connectivity Corcom Filters
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
110AYC10B.pdf
Description:
LINE FILTER 110A CHASSIS MOUNT
Shipping
110AYC10B Specifications
Manufacturer:
TE Connectivity Corcom Filters
Series:
AYC
Product Status:
Last Time Buy
Filter Type:
Three Phase (Wye)
Configuration:
Single Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
277 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
480 V
Current:
110 A
Frequency - Operating:
50/60Hz
Applications:
General Purpose
Approval Agency:
UR
Operating Temperature:
-10°C ~ 40°C