Same Sky (Formerly CUI Devices) 110ARS-C-RD
Part No.:
110ARS-C-RD
Manufacturer:
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Category:
Alligator, Crocodile, Heavy Duty Clips
Package:
Datasheet:
110ARS-C-RD.pdf
Description:
GATOR CLIP INSULATED 10A
Shipping
110ARS-C-RD Specifications
Manufacturer:
Series:
110A
Product Status:
Obsolete
Type:
Alligator, Large
Jaw Opening:
Voltage - Rated:
Current Rating (Amps):
10 A
Material:
Plating:
Nickel
Material - Insulation:
Insulation:
Insulated
Color:
Red
Length:
1.732" (44.00mm)