Remington Industries 1.0X6.0FLT6061T6511-12
Part No.:
1.0X6.0FLT6061T6511-12
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
1.0X6.0FLT6061T6511-12.pdf
Description:
1" X 6" ALUMINUM FLAT BAR, 6061
Shipping
1.0X6.0FLT6061T6511-12 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Aluminum Flat Bar
Specifications:
12.000" L x 6.000" W x 1.000" H (304.80mm x 152.40mm x 25.40mm)