Panasonic Electronic Components 10TPE68M
Part No.:
10TPE68M
Datasheet:
10TPE68M.pdf
Description:
CAP TANT POLY 68UF 10V 2917
Shipping
10TPE68M Specifications
Series:
POSCAP™ TPE
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
25mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)