Remington Industries 1.0RD304SS-24
Part No.:
1.0RD304SS-24
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
1.0RD304SS-24.pdf
Description:
1" DIAMETER, 304 STAINLESS STEEL
Shipping
1.0RD304SS-24 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Stainless Round Rod
Specifications:
1.000" Dia x 24.000" L (25.40mm x 609.60mm)