ULTRAVOLT / Advanced Energy 10LE24-P15-10PPM-LGH
Part No.:
10LE24-P15-10PPM-LGH
Datasheet:
10LE24-P15-10PPM-LGH.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER 10000V 15W
Shipping
10LE24-P15-10PPM-LGH Specifications
Voltage - Input (Min):
23V
Voltage - Input (Max):
30V
Voltage - Output 1:
10000V
Current - Output (Max):
1.5mA
Power (Watts):
15W
Operating Temperature:
10°C ~ 45°C
Size / Dimension:
6.00" L x 3.81" W x 1.50" H (152.4mm x 96.8mm x 38.2mm)