Leader Tech Inc. 10-CBSA-1.5X4.0X0.13
Part No.:
10-CBSA-1.5X4.0X0.13
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
10-CBSA-1.5X4.0X0.13.pdf
Description:
RF SHIELD 1.5" X 4" SMD
Shipping
10-CBSA-1.5X4.0X0.13 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Series:
10-CBS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Shield, 2-Piece
Height - Overall:
0.130" (3.30mm)
Length - Overall:
4.000" (101.60mm)
Width - Overall:
1.500" (38.10mm)