ULTRAVOLT / Advanced Energy 10A24-P30-F-M-C
Part No.:
10A24-P30-F-M-C
Datasheet:
10A24-P30-F-M-C.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER 10000V 30W
Shipping
10A24-P30-F-M-C Specifications
Series:
Ultravolt® 10A
Voltage - Input (Min):
23V
Voltage - Input (Max):
30V
Voltage - Output 1:
10000V
Current - Output (Max):
3mA
Power (Watts):
30W
Operating Temperature:
-40°C ~ 65°C
Size / Dimension:
3.73" L x 1.53" W x 1.00" H (94.7mm x 38.9mm x 25.4mm)