ULTRAVOLT / Advanced Energy 10A12-P4-25PPM-F-M-E
Part No.:
10A12-P4-25PPM-F-M-E
Datasheet:
10A12-P4-25PPM-F-M-E.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER 10000V 4W
Shipping
10A12-P4-25PPM-F-M-E Specifications
Series:
Ultravolt® 10A
Voltage - Input (Min):
11V
Voltage - Input (Max):
16V
Voltage - Output 1:
10000V
Power (Watts):
4W
Operating Temperature:
-40°C ~ 65°C
Size / Dimension:
3.73" L x 1.53" W x 1.00" H (94.7mm x 38.9mm x 25.4mm)