Visual Communications Company - VCC 1092QM6-28V
Part No.:
1092QM6-28V
Datasheet:
1092QM6-28V.pdf
Description:
PMI RND .5" LED 28V TAB SMALL DO
Shipping
1092QM6-28V Specifications
Packaging:
Bag
Lamp Color:
Blue
Lens Color:
Blue
Lens Transparency:
Clear
Ratings:
DC
Voltage:
28V
Current:
25mA
Panel Cutout Dimensions:
0.50" (12.70mm)
Millicandela Rating:
3200mcd
Termination Style:
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)