Visual Communications Company - VCC 1092QA6-12V
Part No.:
1092QA6-12V
Datasheet:
1092QA6-12V.pdf
Description:
PMI RND .5" LED 12V TAB HI-DOME
Shipping
1092QA6-12V Specifications
Series:
1092Q
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Lamp Color:
Blue
Lens Color:
Blue
Lens Transparency:
Clear
Ratings:
DC
Voltage:
12V
Current:
25mA
Panel Cutout Dimensions:
0.50" (12.70mm)
Millicandela Rating:
3200mcd
Termination Style:
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)