Visual Communications Company - VCC 1092QA5-12V
Part No.:
1092QA5-12V
Datasheet:
1092QA5-12V.pdf
Description:
LED PMI, GREEN, HI-DOME, 12V, 3/
Shipping
1092QA5-12V Specifications
Packaging:
Bulk
Lamp Color:
Green
Lens Color:
Green
Lens Transparency:
Diffused
Ratings:
DC
Voltage:
12V
Current:
25mA
Panel Cutout Dimensions:
0.50" (12.70mm)
Millicandela Rating:
12000mcd
Termination Style:
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)