Visual Communications Company - VCC 1092M1-28V
Part No.:
1092M1-28V
Datasheet:
1092M1-28V.pdf
Description:
LED PANEL INDICATOR RED 28V
Shipping
1092M1-28V Specifications
Lamp Color:
Red
Lens Color:
Red
Ratings:
DC
Voltage:
28V
Current:
25mA
Panel Cutout Dimensions:
0.50" (12.70mm)
Termination Style:
Wire Leads - 4.6" (116.84mm)