Visual Communications Company - VCC 1092D6-12V
Part No.:
1092D6-12V
Datasheet:
1092D6-12V.pdf
Description:
PMI RND .5" LED 12V WIRE SEMI-DO
Shipping
1092D6-12V Specifications
Packaging:
Bag
Lamp Color:
Blue
Lens Color:
Blue
Lens Transparency:
Clear
Ratings:
DC
Voltage:
12V
Current:
25mA
Panel Cutout Dimensions:
0.50" (12.70mm)
Millicandela Rating:
3200mcd
Termination Style:
Wire Leads - 4.6" (116.84mm)