Visual Communications Company - VCC 1092D5-12V
Part No.:
1092D5-12V
Datasheet:
1092D5-12V.pdf
Description:
LED PANEL INDICATOR GREEN 12V
Shipping
1092D5-12V Specifications
Packaging:
Bulk
Lamp Color:
Green
Lens Color:
Green
Lens Transparency:
Diffused
Ratings:
DC
Voltage:
12V
Current:
25mA
Panel Cutout Dimensions:
0.50" (12.70mm)
Millicandela Rating:
12000mcd
Termination Style:
Wire Leads - 4.6" (116.84mm)