Visual Communications Company - VCC 1091QMX7-24V
Part No.:
1091QMX7-24V
Datasheet:
1091QMX7-24V.pdf
Description:
LED IND LIGHT 24V YELLOW
Shipping
1091QMX7-24V Specifications
Series:
1091QM
Packaging:
Bag
Product Status:
Obsolete
Lamp Color:
Yellow
Lens Color:
Yellow
Lens Transparency:
Ratings:
AC/DC
Voltage:
24V
Panel Cutout Dimensions:
0.50" (12.70mm)
Termination Style:
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)