Visual Communications Company - VCC 1091QMX1-12V
Part No.:
1091QMX1-12V
Datasheet:
1091QMX1-12V.pdf
Description:
LED IND LIGHT 12V RED
Shipping
1091QMX1-12V Specifications
Series:
1091QM
Packaging:
Bag
Product Status:
Obsolete
Lamp Color:
Red
Lens Color:
Red
Lens Transparency:
Ratings:
AC/DC
Voltage:
12V
Panel Cutout Dimensions:
0.50" (12.70mm)
Termination Style:
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)