Visual Communications Company - VCC 1091MX7-125VAC
Part No.:
1091MX7-125VAC
Datasheet:
1091MX7-125VAC.pdf
Description:
LED IND LIGHT YLW 125V SNAP FIT
Shipping
1091MX7-125VAC Specifications
Series:
1091M
Packaging:
Bag
Product Status:
Obsolete
Lamp Color:
Yellow
Lens Color:
Yellow
Lens Transparency:
Ratings:
AC
Voltage:
105V ~ 125V
Panel Cutout Dimensions:
0.50" (12.70mm)
Termination Style:
Wire Leads - 4.6" (116.84mm)