Visual Communications Company - VCC 1091MX1-24V
Part No.:
1091MX1-24V
Datasheet:
1091MX1-24V.pdf
Description:
LED IND LIGHT RED 24V SNAP FIT
Shipping
1091MX1-24V Specifications
Packaging:
Bag
Product Status:
Obsolete
Lamp Color:
Red
Lens Color:
Red
Lens Transparency:
Ratings:
AC
Voltage:
24V
Panel Cutout Dimensions:
0.50" (12.70mm)
Termination Style:
Wire Leads - 4.6" (116.84mm)