Visual Communications Company - VCC 1091MX1-12V
Part No.:
1091MX1-12V
Datasheet:
1091MX1-12V.pdf
Description:
LED IND LIGHT RED 12V SNAP FIT
Shipping
1091MX1-12V Specifications
Packaging:
Bag
Product Status:
Obsolete
Lamp Color:
Red
Lens Color:
Red
Lens Transparency:
Ratings:
AC
Voltage:
12V
Panel Cutout Dimensions:
0.50" (12.70mm)
Termination Style:
Wire Leads - 4.6" (116.84mm)