Visual Communications Company - VCC 1091M7-12V
Part No.:
1091M7-12V
Datasheet:
1091M7-12V.pdf
Description:
LED IND LIGHT 12V YELLOW
Shipping
1091M7-12V Specifications
Series:
1091M
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
LED
Lamp Color:
Yellow
Voltage:
12V
Panel Cutout Dimensions:
0.50" (12.70mm)
Termination Style:
Wire Leads - 4.6" (116.84mm)