Amphenol ICC (FCI) 10145226-0241P13LF
Part No.:
10145226-0241P13LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
Inline Module Sockets
Package:
Datasheet:
10145226-0241P13LF.pdf
Description:
DDR4 288P TH ASSY
Shipping
10145226-0241P13LF Specifications
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Connector Style:
DIMM
Number of Positions:
288
Memory Type:
DDR4 SDRAM
Standards:
MO-309
Mounting Type:
Through Hole
Insertion Angle:
Features:
Board Lock, Latches
Mounting Feature:
Normal, Standard - Top
Card Thickness:
0.055" (1.40mm)
Height:
0.570" (14.50mm)