Amphenol ICC (FCI) 10120001-101LF
Part No.:
10120001-101LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
Specialized
Package:
Datasheet:
10120001-101LF.pdf
Description:
CONN HDR HI SPEED 120POS EDGE MT
Shipping
10120001-101LF Specifications
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Airmax VSe®
Tube
Active
Connector Usage:
Daughtercard
Connector Type:
Header, Male Pins
Connector Style:
High Speed
Number of Positions:
120
Number of Positions Loaded:
All
Pitch:
0.055" (1.40mm)