Integrated Power Designs 1011283CH
Part No.:
1011283CH
Datasheet:
1011283CH.pdf
Description:
GRN-80-1007 CH
Shipping
1011283CH Specifications
Series:
GRN-80 (80W)
Type:
Chassis
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
48V
Current - Output 1:
1.7 A
Power (Watts):
80W
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension:
4.50" L x 2.75" W x 1.28" H (114.3mm x 69.9mm x 32.5mm)