Integrated Power Designs 1011280CHCO
Part No.:
1011280CHCO
Datasheet:
1011280CHCO.pdf
Description:
GRN-80-1004 CHCO
Shipping
1011280CHCO Specifications
Series:
GRN-80 (80W)
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output 1:
5.3 A
Power (Watts):
80W
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension:
4.50" L x 2.75" W x 1.28" H (114.3mm x 69.9mm x 32.5mm)