Integrated Power Designs 1011264CHCO
Part No.:
1011264CHCO
Datasheet:
1011264CHCO.pdf
Description:
GRN-45-4004 CHCO
Shipping
1011264CHCO Specifications
Series:
GRN-45 (45W)
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
4
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
24V
Voltage - Output 3:
15V
Voltage - Output 4:
-15V
Current - Output 1:
5 A
Current - Output 2:
1 A
Current - Output 3:
1 A
Current - Output 4:
1 A
Power (Watts):
45W
Applications:
ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation:
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Universal Input
Size / Dimension:
4.50" L x 2.75" W x 1.28" H (114.3mm x 69.9mm x 32.5mm)