Integrated Power Designs 1010428CH
Part No.:
1010428CH
Manufacturer:
Integrated Power Designs
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
1010428CH.pdf
Description:
SRP-25-1005 CH
Shipping
1010428CH Specifications
Manufacturer:
Integrated Power Designs
Series:
SRP-25 (25W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Chassis
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output 1:
24V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
1.04 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
25W
Applications:
Industrial, ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation:
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
4.21" L x 2.47" W x 1.40" H (106.9mm x 62.7mm x 35.6mm)