Integrated Power Designs 1010421CHCO
Part No.:
1010421CHCO
Manufacturer:
Integrated Power Designs
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
1010421CHCO.pdf
Description:
SRP-25-2003 CHCO
Shipping
1010421CHCO Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Integrated Power Designs
Series:
SRP-25 (25W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
2
Voltage - Input:
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
-5V
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
3 A
Current - Output 2:
2 A
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
25W
Applications:
Industrial, ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation:
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
4.21" L x 2.47" W x 1.40" H (106.9mm x 62.7mm x 35.6mm)