Parlex USA LLC 100R8-305B
Part No.:
100R8-305B
Manufacturer:
Parlex USA LLC
Category:
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Package:
Datasheet:
100R8-305B.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 8POS 1MM 12"
Shipping
100R8-305B Specifications
Manufacturer:
Parlex USA LLC
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Cable Type:
FFC, FPC
Number of Conductors:
8
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Length:
12.0" (304.8mm)
Length - Exposed Ends:
0.140" (3.56mm)