Parlex USA LLC 100R6-102B
Part No.:
100R6-102B
Manufacturer:
Parlex USA LLC
Category:
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Package:
Datasheet:
100R6-102B.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 6POS 1MM 4"
Shipping
100R6-102B Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Parlex USA LLC
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Cable Type:
FFC, FPC
Number of Conductors:
6
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Length:
4.000" (101.60mm)
Length - Exposed Ends:
0.140" (3.56mm)