Parlex USA LLC 100R2-51B
Part No.:
100R2-51B
Datasheet:
100R2-51B.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 2POS 1MM 2"
Shipping
100R2-51B Specifications
Number of Conductors:
2
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Length:
2.000" (50.80mm)
Length - Exposed Ends:
0.140" (3.56mm)