Parlex USA LLC 100R24-152B
Part No.:
100R24-152B
Manufacturer:
Parlex USA LLC
Category:
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Package:
Datasheet:
100R24-152B.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 5.98"
Shipping
100R24-152B Specifications
Manufacturer:
Parlex USA LLC
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Cable Type:
FFC, FPC
Number of Conductors:
24
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Length:
5.984" (152.00mm)
Length - Exposed Ends:
0.140" (3.56mm)