Parlex USA LLC 100R16-254B
Part No.:
100R16-254B
Datasheet:
100R16-254B.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 16POS 1MM 10"
Shipping
100R16-254B Specifications
Number of Conductors:
16
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Length:
10.0" (254.0mm)
Length - Exposed Ends:
0.140" (3.56mm)