Parlex USA LLC 100R15-457B
Part No.:
100R15-457B
Manufacturer:
Parlex USA LLC
Category:
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Package:
Datasheet:
100R15-457B.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 15POS 1MM 18"
Shipping
100R15-457B Specifications
Manufacturer:
Parlex USA LLC
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Cable Type:
FFC, FPC
Number of Conductors:
15
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Length:
18.0" (457.2mm)
Length - Exposed Ends:
0.140" (3.56mm)