3M (TC) 100MM-1M-5515-20
Part No.:
100MM-1M-5515-20
Manufacturer:
3M (TC)
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
100MM-1M-5515-20.pdf
Description:
THERM PAD 1M X 100MM
Shipping
100MM-1M-5515-20 Specifications
Manufacturer:
3M (TC)
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Usage:
Type:
Interface Pad, Roll
Shape:
Rectangular
Outline:
1.00m x 100.00mm
Thickness:
0.0079" (0.200mm)
Material:
Silicone
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Polyethylene-Terephthalate (PET)
Color:
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
3.0W/m-K