CNC Tech 1007-22-1-2000-007-1-TS
Part No.:
1007-22-1-2000-007-1-TS
Datasheet:
1007-22-1-2000-007-1-TS.pdf
Description:
WIRE 22AWG GRN STRAND FEET
Shipping
1007-22-1-2000-007-1-TS Specifications
Wire Gauge:
22 AWG
Conductor Strand:
17/0.0063"
Jacket (Insulation) Diameter:
0.063" (1.60mm)
Jacket (Insulation) Thickness:
0.016" (0.41mm)
Voltage:
300V
Operating Temperature:
80°C