CNC Tech 1007-20-1-2000-005-1-TS
Part No.:
1007-20-1-2000-005-1-TS
Datasheet:
1007-20-1-2000-005-1-TS.pdf
Description:
WIRE 20AWG BLUE STRAND FEET
Shipping
1007-20-1-2000-005-1-TS Specifications
Wire Gauge:
20 AWG
Conductor Strand:
21/0.0071"
Jacket (Insulation) Diameter:
0.075" (1.90mm)
Jacket (Insulation) Thickness:
0.016" (0.41mm)
Voltage:
300V
Operating Temperature:
80°C