Amphenol ICC (FCI) 10062086-2010LF
Part No.:
10062086-2010LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
Inline Module Sockets
Package:
Datasheet:
10062086-2010LF.pdf
Description:
CONN SKT SODIMM 144POS R/A SMD
Shipping
10062086-2010LF Specifications
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Connector Style:
SODIMM
Number of Positions:
144
Memory Type:
Standards:
Mounting Type:
Surface Mount
Insertion Angle:
Right Angle
Features:
Board Guide
Mounting Feature:
Normal, Standard - Top
Card Thickness:
0.039" (1.00mm)
Height:
0.205" (5.20mm)