Amphenol ICC (FCI) 10061913-100PLF
Part No.:
10061913-100PLF
Datasheet:
10061913-100PLF.pdf
Description:
CONN PCI EXP FMALE 36POS 0.039
Shipping
10061913-100PLF Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Card Thickness:
0.062" (1.57mm)
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Features:
Board Guide, Locking Ramp, Pick and Place, Solder Retention
Contact Finish Thickness:
30.0µin (0.76µm)
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C