KYOCERA AVX 1005460F0-AA10L0200
Part No.:
1005460F0-AA10L0200
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
1005460F0-AA10L0200.pdf
Description:
5G/4G WIDE BAND FPC EMBEDDED ANT
Shipping
1005460F0-AA10L0200 Specifications
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Cellular
Frequency Group:
Wide Band
Frequency (Center/Band):
789MHz, 1.8GHz, 2.5GHz, 3.55GHz, 5.5GHz
Frequency Range:
617MHz ~ 960MHz, 1.4GHz ~ 2.2GHz, 2.3GHz ~ 2.7GHz, 3.3GHz ~ 3.8GHz, 5GHz ~ 6GHz
Antenna Type:
Flat Patch
Number of Bands:
5
VSWR:
Return Loss:
Gain:
3.4dBi, 4dBi, 3dBi, 2.5dBi, 4.2dBi
Power - Max:
2 W
Features:
Cable - 200mm
Termination:
MHF4L, U.FL
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Adhesive
Height (Max):
0.008" (0.20mm)