Amphenol ICC (FCI) 10033854-052TSLF
Part No.:
10033854-052TSLF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
Inline Module Sockets
Package:
Datasheet:
10033854-052TSLF.pdf
Description:
CONN SKT SODIMM 200POS SMD REV
Shipping
10033854-052TSLF Specifications
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Connector Style:
SODIMM
Number of Positions:
200
Memory Type:
DDR2 SDRAM
Standards:
MO-274
Mounting Type:
Surface Mount
Insertion Angle:
30° Angle
Features:
Board Guide, Latches
Mounting Feature:
Reverse
Card Thickness:
0.039" (1.00mm)
Height:
0.205" (5.20mm)