Bel Fuse Inc. 0ZRV0033FF1A
Part No.:
0ZRV0033FF1A
Manufacturer:
Bel Fuse Inc.
Category:
PTC Resettable Fuses
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
0ZRV0033FF1A.pdf
Description:
277 VAC RATED RADIAL LEAD PTC RE
Shipping
0ZRV0033FF1A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Bel Fuse Inc.
Package/Case:
Radial, Disc
Series:
0ZRV
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Ceramic
Voltage - Max:
277V (305V Int)
Current - Hold (Ih) (Max):
330 mA
Current - Trip (It):
740 mA
Current - Max:
3.3 A
Time to Trip:
21 s
Resistance - Initial (Ri) (Min):
940 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max):
3.1 Ohms
Resistance - 25°C (Typ):
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Grade:
Qualification:
Ratings:
AEC-Q200
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.496" L x 0.150" W (12.60mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.610" (15.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.201" (5.10mm)