Littelfuse Inc. 0TLS080.TXLS
Part No.:
0TLS080.TXLS
Package:
Radial Bend Cylinder
Datasheet:
0TLS080.TXLS.pdf
Description:
FUSE CRTRDGE 80A 170VDC RAD BEND
Shipping
0TLS080.TXLS Specifications
Package / Case:
Radial Bend Cylinder
Mounting Type:
Through Hole
Current Rating (Amps):
80A
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
170 VDC
Size / Dimension:
0.562" Dia x 0.944" L (14.28mm x 23.98mm)