Littelfuse Inc. 0SPF025.T
Part No.:
0SPF025.T
Package:
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Datasheet:
0SPF025.T.pdf
Description:
FUSE CARTRIDGE 25A 1KVDC 5AG
Shipping
0SPF025.T Specifications
Package / Case:
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Mounting Type:
Requires Holder
Current Rating (Amps):
25A
Approval Agency:
CE, CSA, UL, VDE
Size / Dimension:
0.406" Dia x 1.500" L (10.31mm x 38.10mm)