Littelfuse Inc. 0SOO.250Z
Part No.:
0SOO.250Z
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Electrical, Specialty Fuses
Package:
S Type Plug
Datasheet:
0SOO.250Z.pdf
Description:
FUSE EDISON PLUG 250MA 125VAC
Shipping
0SOO.250Z Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
POWR-GARD® SOO
Package / Case:
S Type Plug
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Requires Holder
Fuse Type:
Edison Plug
Current Rating (Amps):
250mA
Voltage Rating - AC:
125 VAC